Igaühel meist on oma lugu ja oma roll teiste lugudes. Kõik me oleme kellegi lapsed ja mingi piirkonna elanikud, kõik me pärime oma kultuuri, kodukoha ja perekonna pärandi. Eesti lugu, kogu me lugu, moodustub erinevate Eesti inimeste lugudest.

Need lood ei edasta minevikust täielikku pilti, vaid annavad seda edasi läbi rääkija objektiivi, mis võib olla vägagi erinev meie enda omast. Neid lugusid kuulates kogeme maailma teistsugusel, vahest harjumatul viisil. Pealtnäha olemegi erinevad, kordumatud. See, mis aga peitub igas inimeses sügaval sisimas, on meil ühine.


Kogu Me Lugu on algatus koguda, uurida ja jagada Eesti perede lugusid. Algatuse raames kogutakse, talletatakse ja levitatakse Nõukogude ja Saksa okupatsioonide ajal Eestis elanud, nimetatud võimude eest Eestist põgenenud või nende tegevuse tulemusena Eestisse sattunud inimeste ning nende järeltulijate mälestusi ja elulugusid.

Iga lugu on omapärane, samas osa suuremast loost. Iga lugu on Eesti lugu ja ühtlasi kogu inimkonna lugu.

Saada oma lugu

Kui Sul on materjale, mida soovid jagada või arhiveerida, või kontakte, keda intervjuuks soovitada, täida vorm ja saada meile!

Soovitame lisada saadetud loo, kontakti või materjali kohta nii palju ja nii täpset infot kui võimalik, et meil oleks hõlpsam sellele kasutust leida.

Kõik vormi kaudu saadetud lood, materjalid ja kontaktid talletatakse esmalt Kogu Me Lugu andmebaasis, millele on ligipääs vaid Kogu Me Lugu andmebaasi haldajatel. Materjalid analüüsitakse nende sisu ning kirjeldava info põhjal ja sobivusel liidetakse õppeplatvormiga, võimaldades materjalidele ka avalikku ligipääsu ning kasutust õppetöös.

Saadetud lugudele lisatud loorääkijad on aluseks videointervjuude läbiviimisele. Huvipakkuva loo puhul võetakse vormis märgitud kontaktisikuga ühendust ning uuritakse loorääkija intervjueerimise võimalusi. Sobivusel lepitakse kokku intervjuu.

Vormi kaudu saadetud arhiivikõlblikud materjalid talletatakse Okupatsioonide Muuseumi või mõnes teises Kogu Me Lugu võrgustikku kuuluvas kohases arhiivis . Läbiviidud videointervjuud talletatakse Eesti Rahvusarhiivi Filmiarhiivis.

* Vormi esitamisega luban Sihtasutusel Unitas kasutada esitatud materjali Kogu Me Lugu algatuse raames hariduslikel eesmärkidel nii teksti, pildi kui video kujul.


Palun oota. Laadin faili (0.0%)


Täname, et oled pannud panuse meie lugude täiendamisele. Oskame seda hinnata. Oled nüüdsest ka meie uudiskirja saajate listis ja hoiame teid oma toimetamistega kursis.

Kogu Me Lugu Koostööpartneriteks on

Tänusõnad kaastegutsejatele

Meeskonnaliikmed: Alice Pia KattagoAndreas AapAndri AllasAnna HintsAnne SverdlikAnne-Mai SaarAnni HaandiAnts TammikArgo RootsAule SagenBirgit PodelskyBirgit RaeCarlos LesmesDirgis KaarlõpElisa AvikElmar GamsEnrico BaroneGelly MetsaveerGrete RohiGustav LiblikHalliki VoolmaHanna JemmerHardi VolmerHelis HirveIlja ShmidtIlmar RaagIlona-Evelyn RannalaIndrek TreufeldtJaan Kalmus jr.James TustyJan-Erik TihemetsJoosep SoorskJüri KäosaarJüri MuttikaKaari AupajuKadri SikkKaja VillemKaur KirikallKertu RohumägiLiis IlvesLill VolmerLois BantaMaarja Merivoo-ParroMadis TüürMai SillamäeMare OjaMari KõrverMari-Liis NõlvakMaria ReinupMariann LeppikMarion KoppelMarta PulkMaureen Castle TustyMerilin MihkelesMia-Liina LepikMichaela SnopkovaMihkel NõmmikMihkel-Mikelis PutrinšMonika ReppoReili ReintalRein KotovSander KoitSander MaranSandra VokkSergei MetlevSilja-Riin VoolmaSilver FokinTiiu-Triinu TammTunne KelamTõnis TuugaUve Poom, jt.
Toetajad ja hooandjad: Allan-Hermann PoolAnder IldAnne RohtlaAnneli ReinAve Kaing-KaabelAve ProosAve TampereEnn TartoEvelin HaavGustav LiblikHanna VragerHenri LaupmaaHille-Juta LaupmaaIndrek RikkaIvar VokkJaak VackermannJuss HeinsaluKadri KalvoKadri RuusnaKarin LuuseKarin RandKati OravKaur KittusKertu PeetKristi KlaasmägiKristi PõldsamKulno KeskülaKülli MeierLaura OjalaLy NeemeMaarja KarminMare RosenMarek LimbergMariann RikkaMart KuldkeppNele VokkPiia ReismannPiret TartoRait RattikSander JürissonSven IllingTaavi EinasteTaimar PeterkopToivo JullinenTriin Toomesaar, jt.

Produtsent

Kaasprodutsent

SA UnitasMeelis Niinepuu

Algataja

Sihtasutus Unitas

Sihtasutus Unitas on 2008. aastal Tallinnas asutatud ajaloohariduse ning inimõiguste kultuuri arendamisele keskenduv sihtasutus, mis kuulub Euroopa Mälu ja Süüme Koostöökogu asutajaliikmete hulka ning mille eesmärk on totalitaarsete režiimide ja ideoloogiate inimvaenulikkuse teadvustamine ja nende kuritegude rahvusvahelise hukkamõistmise taotlemine.

www.unitas.ee

Toeta kogu me lugu

Tänu Sinu toetusele saame salvestada rohkem lugusid, luua rohkem õppematerjale ja arendada platvormi paremate ja uuenduslikumate kasutusvõimaluste suunal. Toetad Kogu Me Lugu:

Saates meile oma pere loo ja täiendavaid materjale

Soovitades meile loorääkijaid, keda intervjueerida

Levitades sõna Kogu Me Lugu kohta

Vanemate või vanavanematega aega veetes ja lugusid vestes

Toetades Kogu Me Lugu tegevusi vabatahtliku töö või muude mitterahaliste vahenditega

Sinu panus loeb, toeta algatust!

Löö kaasa Kogu Me Lugu Eesti Vabariik 100 kingiprojektis või toeta meid rahaliselt!

Tänu Sinu rahalisele panusele on meil võimalik salvestada lugusid, mis rikastavad ja elavdavad Eesti kogukonda. Samuti on Sinu rahaline toetus abiks Kogu Me Lugu portaali haldamisel ja arendamisel.

Kogu Me Lugu on võimalik toetada nii ühekordse maksega kui püsikorraldusega Sihtasutuse Unitas kontole. Ühekordse makse puhul kasuta allolevaid makselinke või ülekannet SA Unitas pangakontole. Püsikorralduse saab vormistada SA Unitas pangakontole. Konto andmed on nähtaval allpool.

SA Unitas kuulub Vabariigi Valitsuse tulumaksusoodustusega ühenduste nimekirja, seega on eraisikute poolt tehtud annetuste pealt võimalik tagasi saada tulumaks. Juriidilistele isikutele on sihtasutusele tehtavad annetused samuti maksuvabad. Mõlemale kehtivad maksuvabade annetuste osas tulumaksuseadusega seatud piirangud.

Toetada saab paari klikiga internetipanga vahendusel. Jäta meile oma nimi ja e-posti aadress, et teaksime, kellele tänusõnad estada ning vali sobiv toetussumma, kliki "TOETAN" ning Sind suunatakse Maksekeskuse lihtsasse ja turvalisse makseväravasse.

  • Toetan:

Pangakonto andmed:

EE85 1010 2200 8178 2010 | BIC: EEUHEE2X

SEB PANK: Tornimäe 2, 15010, Tallinn, Eesti

Selgitus: Toetan Kogu Me Lugu