Veiko Paul Parming

Intervjuu

Veiko Paul on sündinud Torontos tulihingeliste eesti patriootide perekonnas. Kõik tema neli vanavanemat põgenesid Eestist 1944. aastal. Emapoolsed vanavanemad jõudsid lõpuks Kanadasse, isapoolsed vanavanemad aga USA-sse.

Põltsamaa kandist pärit emapoolne vanaema Aksella lõpetas Tartu ülikooli filoloogia eriala 1944. aastal. Samal aastal põgenes ta koos sõbrannaga Saksamaale. Tema tulevane abikaasa oli Võrust pärit ohvitser, kes Teise maailmasõja ajal sattus Saksamaale. Vanavanemad tutvusid Saksamaal ja otsustasid emigreeruda Kanadasse, kus nad olid ühiskondlikult väga aktiivsed. Isapoolne vanaema oli pärit Pärnust ja vanaisa Tartust. Nemad abiellusid juba Eestis ja 1944. aastal põgenedes olid neil juba kaks last kaasas.

Kõik Veiko Pauli vanavanemad väärtustasid Eestit ja tahtsid anda seda tunnet edasi ka oma lastele, mis neil ka õnnestus. Pärast ülikooli lõpetamist läks Veiko Paul Eesti kaitseväkke ajateenistusse. Ta teenis Kuperjanovi pataljonis Võrus. See oli väga kasulik kogemus. Nüüd on ta tagasi Kanadas ning ajab Eesti asja. Veiko Pauli soovib, et side Eesti ja Kanada vahel püsiks ja eestlus kestaks edasi.